بهترین نوع نخود برای صادرات نخود کرمانشاهی می باشد که بهترین سایز آن نخود تک خان و نخود دوخان و سه خان می باشد که جزو نخودهای رسمی می باشند.

صادرات نخود ایران به کشورهایی از جمله عراق ، قطر ، پاکستان و افغانستان می باشد که کشور پاکستان بهترین نخودهای موجود در کشور را خریداری می کند.

صادرات نخود در سال ۹۹ با توجه به تورم در قیمت بازار و دو برابر شدن قیمت نخود طی این سال ها صادرات کمی با مشکل رو به رو شده است.

فروش نخود صادراتیمرکز خرید و فروش نخود

انواع مختلفی از اجناس از ایران به کشورهای دیگر صادر می شود که حبوبات در این اجناس حرف اول را در صادرات می زند و بیشترین صادرات را به کشورهای دیگر دارد.

نخودهایی که برای صادرات مناسب هستند باید در بهترین بسته بندی ها باشند و همچنین در بهترین حالات خشک شده باشند.

نخود صادراتی باید درشت و زود پز باشد و تمیز و بهداشتی و بدون هیچ سنگ ریزه و خس و خاشاک باشد.

مهمترین چیز برای صادرات این است که نخودهای صادراتی باید ارگانیک هم باشند یعنی بدون هیچ کود و سمی تولید شده باشند و چون نخودهای برداشت شده در سایزهای متفاوت می باشد باید با دستگاه سورتینگ سورت شوند یعنی تمامی سایز ها از هم جدا شوند و یک دست شوند.

بیشترین کشورهایی که واردات نخود خود را از ایران انجام می دهند کشورهای همسایه ما هستند.

همچنین این کشورها خریدار حبوبات کنسروی ایران هستند.

صادرات نخود به کشورعراقمرکز فروش نخود فلافلی

صادرات نخود به عراق که همسایه غربی کشورمان هست به دلایل متفاوتی می باشد از جمله دلایل سیاسی و اقتصادی.

این کشورمقصد محصولات نخود ایرانی است و بیشترین خرید آن ها از شهر کرمانشاه می باشد.

کشور عراق به دلیل همسایه بودن با ایران ذائقه ی غذایی شبیه به ایرانیان دارند و از نظر غذایی بسیار شبیه به ما هستند.

بیشترین خرید نخود در عراق از نوع نخود رسمی و نخود سه خان و یا نخود ریز و فلافلی است که در بیشتر غذاهای محلی عراق از این دو نوع نخود استفاده می شود.

صادرات نخود به کشور افغانستانقیمت نخود۹۸

یکی از همسایه های شرقی ایران کشور افغانستان است که یکی دیگر از مشتریان نخود ایران است.

مردم افغانستان هم به انواع مختلفی از نخود علاقه دارند مثل نخود سه خان که سایز و کیفیت بسیار خوبی دارد و بیشترین حجم صادرات این نوع نخود به کشور افغانستان است.

صادرات نخود به کشور پاکستان: مردم پاکستان به کیفیت نخود وارد شده به کشور خود خیلی اهمیت می دهند و بالاترین کیفیت ها را برای مردم خود خریداری می کنند.

بهترین نخودهای موجود در بازار مثل نخودهای تک خان و دوخان و سه خان و رسمی کرمانشاه به کشور پاکفروش نخود عمده کرمانشاهستان فرستاده می شود و نخود ریز و فلافلی هیچ صادراتی را به کشور پاکستان ندارد.

خرید و فروش نخود صادراتیقیمت نخود تازه

نخود یکی از محبوب ترین حبوبات است هم در بین ایرانیان و هم در سایر کشورها که مقدار زیادی از غذا های کشور ما از نخود و یا لپه استفاده می شود مثل فلافل ، نخود پلو ، آش رشته ، انواع آش ها و انواع کوفته ها و… که این امر باعث شده که خرید و فروش نخود امری سود آور باشد.

بهترین نخود برای صادرات نخود رسمی و صادراتی کرمانشاه می باشد که دارای بالاترین خواص هست و به صورت کاملا ارگانیک در دو فصل بهار و پاییز تولید می شوند که بیشترین دلیل برای صادرات آن سایز آن است که خیلی درشت می باشد و هرچه سایز نخود بزرگ تر باشد قیمت آن هم بالا تر می رود و گران تر می شود.

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *