نخود ریز به دلیل سایز کوچک آن بیشتر برای تولید نخودچی موجود در آجیل و لپه سازی استفاده می شوند.

این نخودچی تولید شده بسیار برای استفاده در آجیل خریدار دارد.

برای تهیه نخودچی نخود را با پوست تفت می دهند و بعد آن را با آب و نمک و یا حتی آبلیمو طعم دار می کنند که این کار به فروش بهتر بسیار کمک می کند.

فروش نخود ریز نسبت به نخود درشت بسیار پر طرفدار تر است و مشتری های زیادی دارد.

فروش نخود ریزقیمت نخود ترب

از نخود ریز معمولا برای استفاده در آجیل که یکی از خوراکی های پر طرفدار است استفاده می شود.

در آجیل از انواع نخودها استفاده می شود مثل نخود گل ، نخود دو آتشه و نخود معمولی که برای استفاده در آجیل این نخودها تفت داده می شود.

مصرف نخود ریز در آجیل به صورت روزانه خواص بسیاری برای بدن دارد .

مصرف نخودچی در آجیل به دلیل طبع گرم و خشک آن در فصل زمستان و بهار پیشنهاد می شود ، مصرف هفتگی نخود تمام پروتئین مورد نیاز بدن را تامین می کند.

مصزف نخود در آجیل به کسانی که رژیم غذایی برای کاهش وزن و لاغری دارند پیشنهاد می شود چون این ماده غذایی انرژی نسبتا پایینی دارد و چربی های بد بدن را کاهش می دهد.

مراکز خرید و فروش نخود ریزمرکز خرید فروش نخود

مراکز خرید و فروش زیادی در کل کشور و مخصوصا در تهران وجود دارد که نخود ریز را در تناژ بالا به فروش می رسانند و مراکزی نیز هستند که فقط فروش اینترنتی نخود و سایر حبوبات را دارند که واسطه ها را حذف کرده اند و قیمت بازار را کنترل می کنند.

بازار مولوی تهران بهترین مکان برای خرید انواع نخود از جمله نخود ریز است که این نخودها را با درجه کیفی بالا و با قیمت مناسب به فروش می رسانند.

برای خرید نخود از مراکز اینترنتی باید به مراکزی اعتماد کرد که در فضای حقیقی نیز وجود داشته باشند ومورد اعتماد باشند.

صادرات و واردات نخود ریزقیمت نخود ترب

بیشتر نخود وارداتی از سایر کشورها از نوع نخود ریز است چون تنها نخود کرمانشاه است که سایز بزرگی دارد.

نخود موجود در آجیل به دلیل سایز کوچکش در بین کودکان بسیار پرطرفدار است و به رشد کودکان و نوجوانان به دلیل مغذی بودن و منبع کلسیم و آهن موجود در خود بسیار کمک می کنند همچنین در سالمندان به دلیل وجود کلسیم از پوکی استخوان جلوگیری می کند و همچنین باعث بهبود سیستم ایمنی بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

نخود به دلیل وجود منگنز فراوان در خود از سفید شدن مو و ریزش مو جلوگیری می کند و کسانی که کم خونی و کمبود هن دارند با مصرف نخود مشکلشان حل می شود.

به دلیل نفاخ بودن نخود و کمی دیر هضم بودن مصرف آن در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود حتی مصرف بیش از حد نخود در زنان باعث آسیب به رحم و مثانه می شود.

قیمت انواع نخودقیمت نخود ترب

در بازار انواع مختلفی از نخود وجود دارد که قیمت آنها بر اساس سایز آن ها و کیفیتشان تعیین می شود همچنین ایرانی و یا وارداتی بودن نخود در تعیین قیمت آن موثر است.

میزان تمیز بودن نخود و یک دست بودن آن و سایز آن در قیمت گذاری بسیار موثر است.

هرچه سایز نخود بزرگ تر باشد گران تر می شود اما گاهی اوقات نخود های ریز که نخود محلی هم نامیده می شوند سایز کوچک تر و قیمت مناسب تری دارند ولی از لحاظ کیفیت پخت خیلی بهتر از نخودهای مووجود در بازار است .

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *